نرم افزار اس ام اس | سامانه پیامک | پنل ارسال انبوه تبلیغاتی

ارسال اس ام اس

پنل اس ام اس رایگان

پنل ارسال اس ام اس رایگان +10 اس ام اس مجانی بفرستید

  1. 1. به راحتی ثبت نام کنید.
  2. 2. حساب کاربری خود را شارژ کنید.
  3. 3. از ارسال پیامک تکی و انبوه لذت ببرید.
  • ارسال و دریافت پیامک + ارائه API
  • بانک شماره موبایل محله ها
  • بانک شماره موبایل مشاغل
  • 100% امکانات سامانه پیامک
  • 6 خط 8 رقمی رایگان
  • پشتیبانی 24 ساعته

نیاز به ارسال
پیامک انبوه دارید؟
با ما تماس بگیرید

021-66429925

خانه / اخبار / تاریخچه اس ام اس

تاریخچه اس ام اس

سامانه پیامک

سامانه پیامک

سرویس پیام کوتاه (پیامک) خدمت ارزش افزوده ای است که روی بستر شبکه ارتباطات (تلفن های همراه و ثابت) ارایه می شود و به وسیله آن مشترکان قادر خواهند بود به یکدیگر پیام های نوشتاری ارسال کنند.

سرویس پیام کوتاه ابتدا در سال ۱۹۹۱ در اروپا و در شبکه بی سیم به کار گرفته شد. در سال ۱۹۹۸ پیام کوتاه در میان مشترکان محبوبیت غیر قابل پیش بینی یافت و درجایگاه واقعی خود قرار گرفت.

این سیستم با قابلیت Point to Point (از یک مشترک به مشترک دیگر) وPoint to Multi Point (از یک مشترک به چند مشترک) و روش ارسال پیام به طور عمومی توانسته است از یک طرف جایگاه با ارزشی را از نظر اقتصادی برای اپراتورهای ارایه دهنده خدمات GSM و از طرف دیگر تسهیلات و سرویس های ارزش افزوده وکاربردی فراوانی را برای مشترکان فراهم کند.

هم اکنون در جهان از هر ۶ نفر، يک نفر صاحب‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تلفن ‌‌‌‌‌‌‌‌‌همراه است. حتي در کشورهاي توسعه نيافته آفريقايي مانند کشور اتيوپي که تنها ۲۰هزار خط تلفن ثابت وجود دارد، ۱۵۰هزار نفر صاحب تلفن همراه هستند و اين به معني گسترش چشمگير تلفن‌‌‌‌‌‌‌‌‌همراه در میان مردم جهان است.

اما در ايران فناوري پيام کوتاه، مانند کودکي ۶ ساله مي‌ماند که اگر چه هنوز به دنياي بازاریابی به وسیله تلفن همراه گام ننهاده اما با دنياي تبليغات بيگانه نيست. استفاده از خدمات پیام کوتاه در ایران برای نخستین بار در سال ۱۳۸۱ مورد بهره‌برداری قرار گرفت. از این سال به بعد استفاده از پیام کوتاه به‌ تدریج در میان کاربران ایرانی تلفن همراه فراگیر شد.
براساس گزارش منتشره از شرکت مخابرات ايران تعداد مشترکان تلفن‌‌‌‌‌‌‌‌‌ همراه در ابتداي سال ۱۳۸۳ رقمي برابر با ۸۷۶/۴۴۹/۳ نفر بوده است که با رشد ۹۱/۴۷درصدي در انتهاي سال ۱۳۸۳ به ۷۴۹/۱۰۲/۵ مشترک افزايش يافته است. در سال ۱۳۸۵ با اضافه شدن سرويس پيام‌‌‌‌‌‌‌‌‌کوتاه تلفن همراه تمام مشترکان، رشد بيشتري در برداشت و به تدریج در بین کاربران ایرانی فراگیر شد. در اين سال حدود ۸ میلیارد پیام کوتاه در ایران مبادله شد.

در سال ۱۳۸۷ روزانه ۲۰ میلیون پیام کوتاه به وسیله کاربران تلفن همراه رد و بدل می شد که این رقم در روزهای خاص و اعیاد مختلف بیشتر می‌شد. در سال ۱۳۸۴، مناقصه‌ای برای ارایه خدمات پیام کوتاه به صورت انبوه به وسیله شرکت مخابرات ایران برگزار شد که در آن سه شرکت رهیاب، آتیه داده پرداز و مگفا برنده شدند. هم اکنون شرکت های زیادی از خدمات این سه شرکت استفاده می‌کنند. بعضی از این شرکت ها نیز به نوبه خود خدمات مختلفی را به صورت برنامه‌های مختلف و سایت ها ارایه می‌کنند. از این سایت ها می‌توان به نوند، پیامک ایران و پیام پیامک اشاره کرد. خدمات پیام کوتاه از طریق GSM مودم نیز یکی از راه های ارسال انبوه پیام کوتاه است. در این سیستم ها، نرم افزاری به همراه مودم روی کامپیوتر افراد نصب شده و مدیریت پیام کوتاه انجام می گیرد.