نرم افزار اس ام اس | سامانه پیامک | پنل ارسال انبوه تبلیغاتی

ارسال اس ام اس

پنل اس ام اس رایگان

پنل ارسال اس ام اس رایگان +10 اس ام اس مجانی بفرستید

  1. 1. به راحتی ثبت نام کنید.
  2. 2. حساب کاربری خود را شارژ کنید.
  3. 3. از ارسال پیامک تکی و انبوه لذت ببرید.
  • ارسال و دریافت پیامک + ارائه API
  • بانک شماره موبایل محله ها
  • بانک شماره موبایل مشاغل
  • 100% امکانات سامانه پیامک
  • 6 خط 8 رقمی رایگان
  • پشتیبانی 24 ساعته

نیاز به ارسال
پیامک انبوه دارید؟
با ما تماس بگیرید

021-66429925

خانه / اخبار / تاریخچه ی اس ام اس در ایران

تاریخچه ی اس ام اس در ایران

سامانه اس ام اس

سامانه اس ام اس

استفاده ازپیامک در ایران برای نخستین بار در سال ۱۳۸۱ مورد بهره‌برداری قرار گرفت. از این سال به بعد استفاده از پیامک به‌ تدریج در بین کاربران ایرانی تلفن همراه فراگیر شد.

لازم به ذکر است فرهنگستان زبان و ادب فارسی در تاریخ ۲۷ تیر ۱۳۸۶، واژه “پیامک” را به‌ عنوان جایگزین “SMS” یااس ام اس برگزید.

امروزه دو سوم جمعیت جهان یعنی بیش از چهار میلیارد نفر به این فناوری دسترسی دارند زیرا بیش از چهار میلیارد نفر در جهان کاربر موبایل هستند و حتی زشت ترین و ساده ترین گوشی‌های موبایل نیز از توانایی ارسال پیامک برخوردارند. این فناوری از تمامی فناوری‌هایی که تا کنون در “سیلیکون ولی” متصور شده و یا ساخته شده،‌ تاثیرگذاری بیشتری بر روی زندگی انسان‌ها داشته است.

نکته جالب توجه اینجا است که “سیلیکون ولی” در ساخت این فناوری تقریبا هیچ نقشی نداشته است. فناوری SMS در حقیقت زاییده ذهن طرح ابتکاری دولت‌های اروپایی بوده است. اولین گوشی‌های موبایل دستگاه‌های آنالوگ بودند و بازار آن زمان نیز مورد هجوم سیلی از فناوری‌ها و پروتوکل‌هایی بود که هیچ یک با دیگری سازگاری نداشتند. اما در سال ۱۹۸۲ یک شرکت اروپایی تصمیم گرفت این مشکل را مهار کند و در همین راستا کمیته GSM را تاسیس کرده و گروهی از مهندسان ارتباطات را در پاریس تشکیل داد.

پنج سال بعد ۱۳ کشور اروپایی توافقنامه‌ای را به منظور توسعه و برقراری سیستم تلفنی مشترکی در سرتاسر اروپا به امضا رساندند که نتیجه آن GSM بود، ‌شبکه موبایل استاندارد،‌ باز و واحدی که از شبکه موبایل در ایالات متحده بزرگتر بود. اولین تماس در GSM در سال ۱۹۹۱ توسط نخست وزیر فنلاند برقرار شد و اولین گوشی‌های GSM نیز در ماه می سال ۱۹۹۲ برای فروش به تایید رسیدند.

ایده ایجاد SMS در طی اجرای پروژه GSM و بر اساس شیوه‌ای بسیار ساده به وجود آمد. ایده این بود: انتقال پیام‌ها از میان مسیری که برای سازماندهی تماس‌های تلفنی به کار گرفته می‌شدند،‌ این ایده بسیار جالب توجه بود زیرا به آن معنی بود که هیچ هزینه مازادی برای انتقال پیام به وجود نخواهد آمد. تنها محدودیت موجود این بود که پیام‌ها باید کوتاه می‌بودند یعنی کمتر از ۱۶۰ حرف. به این شکل سیستم SMS از ابتدا در پروژه GSM گنجانده شد. اولین SMS جهان در تاریخ سوم دسامبر سال ۱۹۹۲ از میان شبکه GSM و در انگلستان ارسال شد.